Najlepsze albumy muzyczne ostatniej dekady, które musisz usłyszeć

Nasza dekada muzyczna, która właśnie minęła, przyniosła nam wiele niezapomnianych albumów. Wśród nich znalazły się prawdziwe arcydzieła, które zasługują na uwagę i z pewnością powinny znaleźć się na Twojej playlistie. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych albumów muzycznych ostatniej dekady, które musisz usłyszeć.

 1. Kendrick Lamar – “To Pimp a Butterfly” (2015)
  Jeden z najważniejszych albumów ostatniej dekady, “To Pimp a Butterfly” to rapowa perła, która łączy genialną produkcję z głębokimi tekstami. Kendrick Lamar porusza w swoich utworach tematy polityczne, społeczne i rasowe, tworząc album, który ma znaczenie nie tylko artystyczne, ale również społeczne.

 2. Beyoncé – “Lemonade” (2016)
  “Lemonade” to mocny, emocjonalny i autentyczny album Beyoncé, który zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Ta wydawnicza perełka jest doskonałą mieszanką R&B, popu i hip-hopu, a teksty poruszają tematy takie jak siła kobiecości, zdrada i samorealizacja.

 3. Arctic Monkeys – “AM” (2013)
  “AM” to album, który dał Arctic Monkeys status jednej z najważniejszych rockowych kapel ostatnich lat. Z energicznymi utworami i energetycznymi riffami gitary, ten album przysporzył im jeszcze większej popularności na scenie międzynarodowej. “AM” to absolutna konieczność dla fanów gitarowego rocka.

 4. Taylor Swift – “1989” (2014)
  “1989” przyniosło Taylor Swift nowy dźwięk, odchodząc od country i skierowując się w stronę muzyki pop. Ten album zdobył kolejne nagrody Grammy i stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów ostatnich lat. Na “1989” znajdziemy takie hity jak “Blank Space” i “Shake It Off”.

 5. Frank Ocean – “Blonde” (2016)
  “Blonde” to drugi studyjny album Franka Oceana, który zyskał uznanie krytyków i stał się kultowym dziełem. Ten album elektroniczny R&B eksperymentuje z dźwiękami i lirycznymi tematami, tworząc niezwykle intymne i emocjonalne doświadczenie słuchacza.

 6. Adele – “21” (2011)
  “21” to album, który wywołał prawdziwe poruszenie na scenie muzycznej. Adele zadziwiła świat swoim głosem i emocjonalnymi tekstami. To album, który zdobył tuzin nagród Grammy i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Na “21” znajduje się również jeden z największych hitów ostatniej dekady, czyli “Rolling in the Deep”.

 7. Lorde – “Melodrama” (2017)
  “Melodrama” to drugi album Lorde, który udowodnił, że młoda artystka ma nie tylko talent, ale również wiele do powiedzenia. Ten album elektropopowy eksploruje tematy młodości, miłości i powolnego dorastania. “Melodrama” to prawdziwa perła, która utkwi w pamięci słuchacza.

Podsumowanie
Te albumy z ostatniej dekady zasługują na uwagę ze względu na swoją unikalność, artystyczną jakość i wpływ na branżę muzyczną. Warto wiedzieć, które z nich już usłyszałeś, a które jeszcze czekają na odkrycie. Teraz czas, aby cieszyć się tymi wyjątkowymi dziełami i pogłębić swoje muzyczne doświadczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *