Zmniejsz swój stres przed ślubem – idź na kursy tańca dla narzeczonych

Jako para narzeczonych na pewno wiecie ile czasu i stresu zajmują przygotowania ślubne. Jednak jest pewien element wesela o którym niektóre pary zapominają, po czym w dniu ślubu zżera ich jeszcze większy stres. Mowa o pierwszym tańcu pary młodej.
Moment, który powinien być piękny i wzruszający zmienia się w stresowy i nerwowy. Młodzi zamiast rozkoszować się chwilą myślą – czy wszystko wyjdzie, czy nie nadepnę na suknię, czy się nie poślizgnę…
A wystarczyłby kurs tańca dla narzeczonych, by tego stresu sobie oszczędzić.

Kursy tańca dla narzeczonych

Coraz więcej mówi się o kursach tańca dla par, a najczęściej dla narzeczonych. Takie kursy są głównie skupione na nauce tańca pod nasz pierwszy taniec. Najczęściej instruktor uczy nas podstawowych kroków, a następnie na podstawie naszych oczekiwań i umiejętności przedstawia gotowe pomysły na choreografię dostosowaną do nas. Możemy również poprosić o pomoc w nauce konkretnej choreografii, która przypadła nam do gustu.
Co jest jednak najważniejsze jest to świetnie spędzony czas, który zaowocuje w najważniejszym dla nas dniu.

Kurs tańca pod pierwszy taniec – warto czy nie warto?

Narzeczeni zwykle nie skupiają się na swoim pierwszym tańcu. Pierwsze miejsce jeśli chodzi o przygotowania ślubne zajmuje zwykle oprawa wesela ewentualnie odpowiednia suknia ślubna i garnitur lub zmagania z listą gości i zapraszaniem kolejnych osób.
Pierwszy taniec wśród tego całego tumultu idzie gdzieś w odstawkę a jest to błąd. Pierwszy taniec jest to bowiem piękna tradycja, podczas której goście mogą podziwiać szczęście młodych, sama para młoda może się już odprężyć i zacząć wesele, a fotograf ma świetną okazję do zrobienia ciekawych ujęć i nakręcenia wspaniałego fragmentu do filmu ze ślubu.

Dlaczego jednak warto pomyśleć o kursie tańca zamiast samemu w domu na podstawie poradników czegoś się nauczyć?

Nauka na kursie tańca jest lepsza pod kilkoma względami.
Po pierwsze instruktor jest w stanie wyłapać nasze błędy i ich oduczyć, co może bardzo pozytywnie zaowocować podczas następnych tańców.
Po drugie, nic nie zastąpi kontaktu ze specjalistą, który jest w stanie określić nasze umiejętności i w razie czego dostosować do nich choreografię.
Po trzecie zaś instruktor nauczy nas również podstaw i uniwersalnych kroków, które na weselu mogą okazać się bezcenne. Nikt przecież nie chce tańczyć jak kaczka na własnym weselu – chyba, że akurat tańczymy kaczuszki…

Kursy tańca dla narzeczonych – dodatkowe zalety

Kurs może okazać się prawdziwą chwilą wytchnienia i zabawy podczas przygotowań ślubnych. Taniec dla nas ma być przede wszystkim zabawą i czynnością relaksującą. To zaś bardzo dobrze zrobi podczas ślubnych przygotowań.
Z drugiej zaś strony podczas tańca możemy się o sobie nawzajem wiele dowiedzieć. Taka wiedza na temat tego jak razem działamy, jaki mamy stosunek do siebie i co sprawia nam przyjemność jest naprawdę cenna i pomaga unikać wielu konfliktów w związku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *