Te układy i te piosenki zna każdy!

Na każdej imprezie przychodzi moment na taką piosenkę i taki układ taneczny, którzy znają wszyscy. Są to takie przeboje, które łączą pokolenia i śmiało można mówić o ich nieśmiertelności. Przy czym każdy może do nich tańczyć, bo zna kroki. Oto sprawdzone układy taneczne do znanych piosenek.

Las Ketchup – The Ketchup Song (Asereje)

Chyba nie ma takiej osoby, która by nie potrafiła zanuć Asereje. Choćby w formie “ Y aserejé-ja-dejé De jebe tu de coś tam coś Aserejé-ja-de jé”. Nie możemy się oszukiwać. Przebój Las Ketchup z 2002 roku należy do tych piosenek, które każdy zna i zanuci, ale ograniczając się do niewielkiego fragmentu refrenu. Chyba, że ktoś uczy się hiszpańskiego.
Jednak wcale to nie przeszkadza w zatańczeniu kultowego już układu z jego najbardziej charakterystycznym ruchem, w którym rytmicznie poruszamy rękami. Ruch, który zdecydowanie każdy potrafi wykonać.

PSY – Gangnam Style

2012 rok został zawojowany jedną piosenką. Gangnam Style stało się prawdziwym hitem.
Jest to kolejna piosenka, której refren każdy zanuci, a pierwsze nuty wystarczą, by poznać piosenkę… I zacząć tańczyć najbardziej rozpoznawalny układ taneczny ostatnich kilkunastu lat!
Gwiazdy takie jak T-Pain czy Katy Perry pisały o choreografii do tej piosenki, a Nelly Furtado zatańczyła ten układ na swoim koncercie.
Fraza Oppa Gangnam Style! może obecnie nie jest już tak powszechna, jednak na imprezie, którą trzeba rozruszać, sprawdzi się idealnie.

Kaoma – Lambada

Piosenka z 1989 roku, a nadal kiedy mówimy o układach tanecznych do znanych piosenek, które wszyscy znają… Widzimy Lambadę! To już wprawdzie nie jest układ dla każdego – kocie ruchy, pełne energii ale i pasji mogą powodować u niektórych nieśmiałość.
Jest to w pełni uzasadnione, jednak nadal – jeśli chodzi o kultowe układy taneczne, a zwłaszcza takie przeznaczone dla par, Lambady nie można zapomnieć.

Shakira – Waka Waka

Mistrzostwa Piłki Nożnej to ogromne święto dla wielu kibiców. Jednak nie tylko fani piłki nożnej dobrze wspominają te, które odbyły się w 2010 roku. Scena muzyczna, zwłaszcza jeśli chodzi o choreografię również nie zapomni tych mistrzostw. Dały one bowiem hit i jeszcze bardziej rozpoznawalny układ taneczny w wykonaniu Shakiry i zespołu Freshlyground. Skoczny, pełen energii układ podrywa chyba każdego do tańca.

Los Del Rio – Macarena

Na każdej liście hitów imprezowych musi pojawić się pewna piosenka z 1996 roku. Oczywiście, że chodzi o sztandarową Macarene, która miała nawet swój epizod w popularnej animacji “Hotel Transylwania 3”. I pomimo tego, że duet Los Del Rio to najsłynniejszy przykład “artysty jednego przeboju”, to nic nie znaczy. Macarena i jej układ taneczny są po prostu kultowe.

To są układy taneczne do znanych piosenek, które naszym zdaniem osiągnęły już status kultowych. Zarówno piosenki, jak i ich choreografia są tak charakterystyczne i znane każdemu, że w ciemno można je puścić na każdej imprezie – na pewno cała sala będzie tańczyć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *