Dlaczego kursy tańca dla dzieci mają sens?

Dzieci naturalnie ruszają się i podrygują do muzyki. Mimo, że nie zawsze są to skoordynowane ruchy i często mogą się kończyć upadkami nasze kochane maluchy uwielbiają tańczyć. Jeśli więc widzisz, że twoje dziecko lubi tańczyć jako rodzic powinieneś dać mu możliwość rozwoju tego zainteresowania. Najlepszą opcją w tym wypadku będą kursy tańca dla dzieci.

Od kiedy dziecko może uczęszczać na kurs tańca?

Patrząc na biografię mistrzów tanecznych, można powiedzieć, że im wcześniej tym lepiej. Jednak nie każde dziecko lubiące potupać nóżką do ulubionej piosenki musi wyrosnąć na mistrza tanecznego.
Większość kursów tańca dla dzieci przyjmuje od 4 roku życia. Czy jest to już odpowiedni wiek na rozpoczęcie przygody z tańcem? To zależy zarówno do Was, czyli rodziców, jak i od dziecka.
Trzeba brać bowiem pod uwagę to, że dziecko jest w innym otoczeniu niż zwykle i nie na każdych zajęciach rodzic ma możliwość zostać. Decyzja więc o zapisaniu dziecka na takie zajęcia w niektórych przypadkach może spokojnie poczekać.

Rodzaj zajęć tanecznych

Pod ogólnym pojęciem “kursy tańca dla dzieci” kryje się cała masa różnych aktywności. Od ogólnych zajęć skierowanych dla młodszych, skupionych głównie na poprawie koordynacji ruchowej, po pierwsze zajęcia gdzie dzieci ćwiczą konkretniejsze układy choreograficzne, czy zajęcia z zakresu konkretnych stylów tanecznych dla najmłodszych.
Ogólnie opcji jest wiele i każda z nich stanowi jest świetnym pomysłem, jednak na wszystko jest właściwy czas.
Radzimy, aby młodsze dzieci zapisywać na kursy ogólne, skupione bardziej na podstawach i rozwinięciu koordynacji ruchowej. Dzięki temu dziecko lepiej koordynuje swoje ruchy, ale także poza nieco samą konwencją takich zajęć. Będzie więc w stanie powiedzieć, czy jest to coś, co chce kontynuować.
Dopiero po takich ogólnych zajęciach możemy myśleć o zapisach na kurs konkretnego stylu tanecznego. W kwestii takich zajęć warto spróbować kilku styli i ocenić, które z nich najbardziej pasują naszej pociesze. W czym może pomóc również opiekun grupy, oceniający czy dziecko ma potencjał i czy lubi dane zajęcia.

Zalety kursu tańca dla dzieci

Taniec jest niezwykle korzystną aktywnością fizyczną. Badania potwierdzają, że taniec bardzo dobrze wpływa na emocjonalny i fizyczny rozwój dziecka. Znacznie rozwija jego sprawność motoryczną, uczy zwinności, wytrzymałości i gibkości, dodatkowo wzmacniając mięśnie i zapobiegając otyłości.
Nie można również zapomnieć o tym, że kurs tańca skutecznie zwiększy pewność siebie dziecka, co będzie również widoczne w dorosłym życiu.
Mówiąc krótko takie zajęcia taneczne, nawet jeśli w pewnym momencie zostaną zaniechane, będą bardzo dla dziecka korzystne w przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *