Płatny tancerz – idealna opcja dla singielek, potrzebujących partnera na parkiet

Czasami w filmach można spotkać mężczyznę zwanego żigolo. Najczęściej jest to określenie na mężczyznę lekkich obyczajów. Jednak obecnie termin ten rozszerzył się i określa również tak zwanego płatnego tancerza, czyli fordansera.
Kim jest płatny tancerz i czym się zajmuje?

Płatny tancerz

Jest to osoba, która ma dotrzymać towarzystwa na różnego rodzaju wydarzeniach czy imprezach, gdzie ważnym elementem jest taniec. Przy czym najczęściej chodzi o taniec towarzyski.
Głównym zadaniem fordansera jest bowiem dotrzymanie towarzystwa poprzez zapewnienie dobrej zabawy i taniec na parkiecie.
Z usług takich płatnych tancerzy korzystają zarówno osoby prywatne jak i całe firmy chcące zapewnić swoim klientom dobrych partnerów do tańca – a przez to sobie lepszy wizerunek.

Charakterystyka zawodu płatnego tancerza

Do zawodu fordansera nie nadaje się każdy. Od osób zajmujących się tym wymagana jest znajomość dobrych manier, wysoka kultura osobista, przyjemna aparycja, dobrze rozwinięte umiejętności społeczne, umiejętność wpasowania się w różne środowiska i oczywiście bardzo dobre wyczucie rytmu i biegłość na parkiecie. Aby zostać dobrym płatnym tancerzem tańce towarzyskie należy mieć opanowanie w stopniu podobnym do zawodowego tancerza, występującego na konkursach tanecznych. Przy czym należy pamiętać o częstej konieczności odpowiedniego prowadzenia partnerki/partnerka, tak by taniec był przyjemnością i zabawą.
Bardzo dużą rolę w tym zawodzie odgrywa również nasze zachowanie i wygląd. Uśmiechnięty, atrakcyjny mężczyzna, w eleganckim garniturze jest niemalże wzorem dla płatnych tancerzy. Niemalże gdyż jak wiadomo, ubiór może być różny w zależności od charakteru spotkania, przyjęcia czy dokładnie określonego dress codu. Dobrze wśród płatnych tancerzy odbierana jest również znajomość języków obcych, by móc łatwo się komunikować w towarzystwie wielonarodowym, odpowiednie wykształcenie, które pozwala na dopasowanie się zarówno w towarzystwie wyższej klasy, jak i mniej wymagającym.

Negatywny odbiór zawodu

Często płatnego tancerza określa się mianem “żigolo”, “żigol” a nawet “żigolak”. W większości jest to związane z oczywistym skojarzeniem do osoby lekkich obyczajów czy striptizera. Takie sposoby zarobkowania są zaś negatywnie odbierane przez społeczeństwo.
Trzeba jednak zauważyć, że zawód fordansera znacznie różni się od męskiej prostytucji.
Płatny tancerz jest po prostu osobą do towarzystwa, której zadaniem jest spędzenie czasu z daną osobą, głównie na parkiecie podczas towarzyskiego tańca.
Striptizer czy męska prostytutka mają zaś najczęściej inne zadania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *