Czy warto myśleć o zajęciach baletowych dla dzieci? Oczywiście, że tak!

Zajęcia taneczne to bardzo popularne zajęcia dodatkowe dla dzieci. W końcu większość rodziców uważa taniec za niezwykle korzystny sposób rozwoju koordynacji ruchowej dziecka i budowanie w nim zdrowego zwyczaju codziennej porcji ruchu. Przy czym rodzice najczęściej zapisują dzieci na zajęcia ogólnotaneczne. Rzadziej decydują się na zajęcia z konkretnego stylu tanecznego, zwłaszcza jeśli to balet.

Zajęcia baletowe dla dzieci

Większość dziewczynek przechodzi okres podczas którego chce zostać baletnicą i tańczyć na scenie teatru. Jednak ta fascynacja dziecięca nie zawsze przekłada się na realne uczestnictwo w zajęciach baletowych.
Jest to wielka szkoda, gdyż dziecko nie ma szans wypróbować się w danej dziedzinie. To może być więc wielki niewykorzystany talent lub pasja, która umarła. Tego zaś nie chcemy dla naszej pociechy.
Może więc warto przemyśleć to i przynajmniej na próbę zapisać dziecko na zajęcia baletowe? Tak żeby mogło zobaczyć co to dokładnie jest i czy na pewno się tym interesuje?
Zwłaszcza, że balet to również dodatkowe, ogromne korzyści dla zdrowia dziecka.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia baletowe?

Zajęcia baletu to ogrom korzyści zdrowotnych dla młodego organizmu. Najważniejszą i najbardziej oczywistą korzyścią płynącą z baletu jest poprawa koordynacji ruchowej. Nie da się bowiem ukryć, że tancerze baletowi mają niezwykły zmysł ruchu i utrzymania równowagi.
Drugą ważną kwestią jest poprawa i utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Zauważono, że po uczestnictwie w kilku zajęciach dzieci i młodzież przestają się garbić i utrzymują poprawna postawę. Jest to głównie zasługa ćwiczeń wzmacniających mięśnie jak i konieczności. Nikt przecież nie widział zgarbionej baletnicy.
Poprawna postawa ciała ma również związek ze stopami. Ćwiczenia baletowe bardzo wpływają na wzmocnienie śródstopia, przyczyniając się do leczenia płaskostopia i właśnie wad postawy.
Nie można również odmówić, że po zajęciach baletowych dzieci poruszają się o wiele ładniej, z klasą, wdziękiem i niezwykłą lekkością.
Zajęcia baletowe dla dzieci mają również dobry wpływ na ich psychikę. Polepsza u młodszych koncentrację i samodyscyplinę, a także kształtuje wrażliwość.

Kiedy można zapisać dziecko na zajęcia baletowe?

W Polsce większość szkół tańca prowadzi zajęcia baletowe w różnych grupach wiekowych. Najczęściej najmłodsi mają ukończone 4 lata. Wydaje się to być zbyt młody wiek jak na tak poważny i wymagający taniec, jednak początki to głównie przedstawianie tańca jako zabawy i rozrywki dla dzieci.
Od młodych nie wymaga się skomplikowanych piruetów. Za to takie zajęcia od najmłodszych lat bardzo dobrze kształtują postawę dziecka i jego dyscyplinę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *